Kolejne Targi Książki w Katowicach już niebawem!

ksiazkoweklimaty.pl_animO minionych Targach Książki w Krakowie napisano już wiele relacji i komentarzy, do których sama niebawem dołączę swój tekst. Tymczasem ja podejmuję się zadania ambitniejszego, bo napiszę o Targach Książki, które są przed nami i do którym nam Ślązakom jest bliżej. Otóż w dniach 21-23 listopada 2014 roku katowicki „Spodek” zamieni się w halę atrakcji dla miłośników słowa pisanego.

Czego możemy się spodziewać?

Ciekawych ofert wydawniczych na stoiskach. Wystawcami są m.in. wydawnictwa: Agora, Sonia Draga, Nasza Księgarnia, Akapit-Press, Dreams, Ezop, Bajki-Grajki, Kojro, Jut, Zakamarki i Oficyna Wydawnicza „Humanitas”,

Spotkań z pisarzami, aktorami i innymi wartymi poznania gośćmi. Do „Spodka” zawitają m.in.: Magdalena Zarębska, Marcin Melon, Grzegorz Chudy, Bożena Forma, Joanna Tofilska, Natalia Kruszyna, Zbigniew Białas, Edward Linde-Lubaszenko i Bronisław Cieślak.

Tematycznych warsztatów, konferencji i paneli dyskusyjnych dla nauczycieli, bibliotekarzy, blogerów i osób związanych z branżą wydawniczą oraz regionem śląskim. W programie m.in.:

-„Futurystyczna wizja książek, bibliotek i archiwów w świecie Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa” prowadzone przez Aleksandrę Sidło;
– OPAKOWAĆ SŁOWA, czyli rzecz o projektowaniu okładek – prowadząca: Justyna Boguś, grafik kreatywny;

– Debata „Jak pisać o Górnym Śląsku?”;

-„W Królestwie Bajki” – program nawiązujący do różnych bajek prowadzony przez Konrada Bilskiego;

-„Książka jako obiekt pożądania” – prowadząca: dr Magdalena Boczkowska;

– warsztaty freinetowskie dla nauczycieli;

– Panele Dyskusyjne dla Blogerów Książkowych: „Czy na blogach Książkowych chcemy czytać tylko o książkach?” oraz „Problem Dyskusji na blogach, czyli jak zachęcić czytelników do polemiki w komentarzach?”.

Zabaw, konkursów, gier i specjalnych spotkań dla dzieci przez cały czas trwania Targów.

Wymiany książkowej zachęcającej do odświeżenia swoich domowych księgozbiorów.

Wyjątkowych rękodzieł i gadżetów około książkowych, które będzie można obejrzeć i nabyć na stoiskach artystycznych.

A poza tym, przyjemnej atmosferze będzie sprzyjała obecność innych moli książkowych, w tym nas blogerów – zawsze chętnych do dyskusji i wymiany doświadczeń, oraz to czym Katowice górują nad Krakowem, czyli swoboda w poruszaniu się między stoiskami, brak tłumów i kolejek do kasy oraz dużo powietrza. 😉

To co, wpadniecie? 😉

PS. Wszystkich blogerów i zaprzyjaźnionych autorów zapraszamy na potargowe spotkanie, które odbędzie się godzinach popołudniowych w sobotę. Szczegóły tutaj.

4 thoughts on “Kolejne Targi Książki w Katowicach już niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *