38. Ale Kino! – subiektywna selekcja filmów dla Młodego Widza

Od kilku dni możemy zapoznać się z pełnym programem tegorocznej edycji Festiwalu Młodego Widza Ale Kino!, który wzorem wcześniejszych tego typu wydarzeń odbywa się także online. Już teraz możecie nabyć bilety. A festiwal rozpocznie się już w następny weekend 29 listopada i potrwa do 6 grudnia.

Ja już sobie zaplanowałam harmonogram. Niestety kilka tytułów, które zainteresowały mnie najbardziej nakłada się i musiałam dokonać dodatkowej selekcji, z kolei w przypadku innych dwóch tytułów mam dodatkowy wybór, kiedy chce obejrzeć, bo oba terminy seansów nie kolidują mi z niczym innym. Cieszę się, że w tym roku nie muszę rezygnować z kilku dni na rzecz dojazdu na zajęcia, jak to miało miejsce poprzednio.

Tymczasem wymienię wybrane filmy, o których docelowo planuję sporządzić tutaj jakąś notatkę wrażeniową. Bez terminu seansów, bo tych jest kilka i każdy może dobrać do swoich możliwości.. Cechą charakterystyczną programu tego festiwalu jest dedykowany wiek odbiorców i to posłuży mi w uporządkowaniu tytułów – z oczywistych względów nie pojawiają się tu filmy dla widza poniżej 10 roku (jeśli macie dzieci w tym wieku, zachęcam to zerknięcia na stronę), ale zrobiłam jeden wyjątek dla świątecznego filmu, bo tych w tym roku nie jest tak dużo.

16+

Antygona

Dziewczyna z bransoletką

Lekcja niemieckiego

Randki z Amber

Nuda i inne opowieści (zbiór krótkich metraży)

15+

Młoda Juliette

14+

Idealna 10-tka

Prawdziwy mężczyzna

13+

Oskar i Lilli

Podjazdy

12+

Delfin

Gdy Hitler ukradł różowego królika

11+

Klub brzydkich dzieci

10+

Jackie i Ooplejen

Szczęściara

Wakacyjni buntownicy

Wszyscy za jednego

6+

Mikołaj w każdym z nas

Wyszła drobna przewaga filmów dla starszych dzieci, ale mimo wieku kino dla młodszych może nas czasem bardziej zauroczyć niż dramat dla nastolatków. Jestem bardzo ciekawa, jakie to będą filmy, jakie wrażenia i przemyślenia przyniosą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *