Dinozaury

  Autor: Joachim Opperman

Jako krótki przerywnik w mojej obecnej lekturze Dickensa, wzięłam się za książkę dla młodych zaciekawionych ludzi, która mówi o Dinozaurach, więc pasuje też do ostatnio podjętego wyzwania.

Dinozaury należą to kilkudziesięciotomowego cyklu „Co i jak”. W każdym tomie wyjaśniają i obrazują poszczególne zjawiska, historię i różne dziedziny nauki. Książka jest treściwa, nie zawiera zbędnych akapitów. Pozwala głębiej zapoznać się z tematem, jak i powierzchownie odszukać odpowieść na nurtujące pytanie, dzięki przejrzystemu spisie treści oraz układzie graficzno-tekstowym na kartach tomu. Pasjonaci dinozaurów znajdą tu informację o gatunkach tych zwierząt, ich pożywieniu, przeanalizują ich kości i możliwości jakie im daje specyficzna budowa ciała oraz przy okazji poznają pradzieje Ziemi oraz pragatunki obecnie znanych zwierząt.

Może nie jest to idealna pozycja dla wielkiego pasjonata dinozaurów, bo w tej książce zawarte są podstawowe informacje na ten temat, ale dla małego czytelnika, który dopiero rozpoczyna swoją życiową przygodę z dinozaurami jest świetnym wstępem do hobby. Bardzo ładna książka pod względem graficznym.

Ocena: 4,5/6

1 thought on “Dinozaury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *