Reaktywacja Złotej Zakładki – nagrody blogerów!

Część z Was, tj. blogerzy już z kilkuletnim stażem, może pamięta Złotą Zakładkę? Była to nagroda przyznawana przez blogerów książkowych najlepszym książkom wydanym w uprzednim roku. Niestety po dwóch edycjach (w 2011 i 2012 roku), których rozstrzygnięcie miało miejsce na katowickich Targach Książki, o nagrodzie zrobiło się cicho. Dla mnie to była wielka szkoda, bo wyczekiwałam z niecierpliwością kolejnych edycji (to przez ZZ zaczęłam z spisie lektur zakreślać na kolorowo książki z bieżącego roku i podkreślać te z ubiegłego), podczas których mogliśmy, my blogerzy, nominować najciekawsze, naszym zdaniem, tytuły.

Śląscy Blogerzy Książkowi, z pamięcią o pierwszych organizatorach tejże nagrody (których boję się wymieniać, bo z pewnością znowu kogoś pominę), postanowili reaktywować nagrodę i serdecznie zapraszają do jej współtworzenia:

Zapraszamy serdecznie wszystkich blogerów książkowych do uczestnictwa w plebiscycie Złota Zakładka! To Wy wiecie, które książki są naprawdę czytane i warte polecenia. Wy zadecydujcie, która książka powinna zdobyć statuetkę w poszczególnych kategoriach. Jedynym kryterium, jakie ma spełniać książka to musi być wydana (po raz pierwszy) w 2014 roku. Jeśli zaś chodzi o możliwość oceniania, będą to mogli czynić blogerzy z półrocznym stażem, publikujący posty nie rzadziej niż raz na miesiąc. Szczegółowy regulamin plebiscytu Złota Zakładka możecie znaleźć na www.silesiaczyta.pl. Przyznanie nagród odbędzie się częściowo na Festiwalu Pióro i Pazur, a częściowo na Targach Książki w Krakowie.

Już teraz pomyślcie nad tym, które książki zasługują na nagrodę. Czekamy na Wasze nominacje!

 

Już od jutra do 20 sierpnia możecie przesyłać nominacje na zlotazakladka@silesiaczyta.pl. Jestem ciekawa, kto w tym roku zdobędzie statuetki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *