Informacje o spotkaniach blogerów i nowe nabytki

Kwiecień upływa mi różnie, czasem tydzień luzu, czasem tydzień, w którym nie wiem za co się brać. Żyję między uczelnią a bibliotekami, zleceniami od pracodawców a wymianą mejli z wydawnictwami, spotkaniami a ich organizacją.

W kwietniu zaliczyłam krakowskie spotkanie biblioNETkowiczów i spotkanie blogerów oraz wieczór przy grach planszowych w Magistracie (w związku z tym spodziewajcie się w najbliższym czasie kilka opinii o nowo poznanych przeze mnie grach).

W najbliższą niedzielę ma miejsce spotkanie biblioNETkowiczów w Katowicach, jeszcze niezdecydowanych zapraszam tu. Jeśli komuś nie pasuje termin kwietniowy, następne spotkanie ma miejsce już 4 maja.

Ponadto 2 maja zapraszam na spotkanie śląskich blogerów, które po długich dyskusjach organizujemy w Gliwicach. Szczegóły tu <zapraszam wszystkich blogerów ze Śląska do dołączenia się do grupy – w planach jest kilka wspólnych akcji>

A 17 maja oisaj organizuje spotkanie krakowskich blogerów, szczegóły w tym poście. Również zapraszam.

A teraz przedstawię Wam nabytki tymczasowe lub trwałe z ostatniego miesiąca:

Pierwsze trzy to pożyczki wyniesione z ostatniego spotkania bNETkowiczów

1. Cmentarz w Pradze – Umberto Eco
2. Nowy wspaniały świat –  A. Huxley
3. Tysiąc wspaniałych słońc – K. Hosseini
4. Zaginiona królowa Egiptu – N. Drake (od wyd. Bellona)
5. Single – M. Goldstein (od wyd. M)
6. Szubienicznik – J. Piekara (od wyd. Otwarte)
7. Blondynka na językach. Język włoski – B. Pawlikowska (już od dłuższego zamiaru niosłam się z zakupem tej książki, a w Carrefourze była za 9 zł)
8. Kupa wiedzy. Książka dla czytających w toalecie – P. Kleinman (od wyd. Pascal)
9. Od Cervantesa do Pereza-Reverte’a. Adaptacje literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej – A. Helman, K. Żyto (teraz jak piszę, to sobie uzmysłowiłam, jak ta książka przydałaby mi się rok temu przy maturze)
10. Gatunki filmowe – Rick Altman (obie książki z biblioteki, tę na pewno kupię jak tylko otrzymam bon do empiku, bo te książki nie tylko warto przeczytać, ale warto też mieć)

Na koniec dziękuję za nominowanie mojego bloga do Liebster Blog Award. Mam trochę ambiwalentne uczucia względem tego, z jednej strony to miło, że ktoś pamięta o mnie przy wyróżnieniach, z drugiej strony, jak poznałam ideę tych wyróżnień (jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia – źródło)  poczułam się spoliczkowana – jeśli blog po przeszło 7 latach istnienia potrzebuje jeszcze takich akcji, aby się rozpowszechnić – to cóż… Moja porażka.
Na pytania nie odpowiem, bo nie mam obecnie na to czasu. Liczę na zrozumienie.

Tak swoją drogą kusi mnie sprzedaż bloga, skoro jak źródło podaje, że jest warty 30 mln $ i wartość ciągle rośnie… Może nie całkowicie, ale wystarczy mi 1/10 wartości 😉

Tyle na dzisiaj. Miłego dnia!

3 thoughts on “Informacje o spotkaniach blogerów i nowe nabytki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *