Październikowe #lekturypasażera

Pod koniec miesiąca na wielu blogach pojawiają się podsumowania wraz z listą przeczytanych książek. O tym, co ja czytam, możecie dowiedzieć się z Instagrama, Facebooka czy BiblioNETki – nie ma sensu powtarzać tego tutaj. Zamiast tego postanowiłam wrócić do cyklu #lekturypasażera w nowej formie. Kiedyś regularnie na FB publikowałam informację o książce, którą czyta mój współpasażer w autobusie, tramwaju czy pociągu. Teraz chcę co miesiąc zrobić zestawienie, które pozwoli też mniej więcej ocenić, co teraz jest na topie, bo wśród lektur znajdą się także nowości (N), choć dominują egzemplarze z biblioteki. Aby nie była to sucha lista z tytułami, obok znajdziecie linki do najciekawszych recenzji.

Czytają kobiety…

Świt, który nie nadejdzie – Remigiusz Mróz

O książce napisali:

 

Mężczyzna, który gonił swój cień – David Lagercrantz (N)

O książce napisali:

 

Finansowy ninja – Michał Szafrański

O książce napisali:

 

Niksy – Nathan Hill (N) (pożyczy mi ktoś? ;))

O książce napisali:

 

Socjologia kultury. Zarys zagadnień – Marian Filipiak

Wiecie, niektórzy takie książki czytają dla siebie, jak beletrystykę… I nie, nie byłam to ja 😉

 

 

 

Coś wspaniałego – Judith McNaught (ebook)

O książce napisali:

 

 

Czytają mężczyźni…

Początek – Dan Brown (N)

O książce napisali:

 

Misery – Stephen King

O książce napisali:

 

Wyszło dość stereotypowo? Więcej kobiet czyta, a mężczyźni sięgają tylko po mroczną prozę? Niekoniecznie. Obserwację prowadziłam od połowy października, ale za to sporo w tym czasie kursowałam (najwięcej czytających spotkałam w pociągu na trasie Łódź-Kraków). Nie wszystkie tytuły udało mi się dotrzeć, choć nieźle przy tym gimnastykuję. Zobaczymy, jakie książki znajdą się w rękach pasażerów w listopadzie.

Jeśli macie pomysł, w jaki inny sposób mogłabym zaprezentować książki w takim zestawieniu, to chętnie wezmę go pod rozwagę następnym razem. Może wolicie sam opis wydawcy zamiast linków do recenzji?

 

 

1 thought on “Październikowe #lekturypasażera

  1. Naszym zdaniem to świetny pomysł na cykl! 🙂 I choć pewnych nazwisk się tutaj spodziewaliśmy to nie do końca wyszło stereotypowo. Życzymy Ci więcej okazji do podróży i czekamy na kolejną odsłonę! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *