Blogowe rozważania plus stos

Tak się złożyło, że codziennie może się pojawić nowy post na blogu, dzisiejszy jest automatyczny, ponieważ jestem zajęta gośćmi. Regularnością na blogu nadrabiam zaległości powstałe w pierwszej połowie roku. Wiem, że część recenzji się już nie ukaże, bo trudno napisać o przeczytanej książce, kiedy czytało się ją 3 miesiące temu. W każdym razie to były dobre książki: Prawiek i inne czasy Olgi Tokarczuk oraz Kamień na kamieniu Wiesława Myśliwskiego. Obie czytałam w Wielkanoc w ramach dodatkowych lektur na maturę z j. polskiego poziomu rozszerzonego. Są to książki warte uwagi.

Mam kilka pomysłów na ożywienie bloga, na ile pozwoli mi Onet (bo przenosiny nie wchodzą w grę). Te różnice w kolorze i rozmiarze czcionki nie są zależne ode mnie. Ja się już przyzwyczaiłam, że wchodząc na bloga zobaczę nowy zestaw czcionek. Przynajmniej nie jest nudno. Pisałam kiedyś, że mam w planie parę cykli literackich, jeden jest w trakcie przygotowywania, mam nadzieję, że jeszcze latem pojawi się na blogu. Zależy mi na jego regularności, dlatego chcę przynajmniej połowę planowanych postów już przygotować.

Myślę, że sporo się zmieni od października, że studia zainspirują  mnie do stworzenia tutaj jeszcze ciekawszego miejsca. Może zmieni się też forma recenzji (mam nadzieję, że tak się stanie). Zobaczymy co los przyniesie. Oczywiście jestem otwarta na wszelkie wspólne inicjatywy i propozycje.

Póki co urozmaicam recenzje książkowe przeplatając je z recenzjami gier planszowych i zręcznościowych. Chcę dać w ten sposób do zrozumienia, że czas spędzony z bliskimi jest jeszcze bardziej wartościowy niż samotne siedzenie z książką. Dlatego, co jakiś czas proponuję różne gry jako interesujące formy rozrywki przy stole z najbliższymi.

A na koniec stosik w połowie miesiąca:

Głównie są to pożyczki biblioNETkowe. W ubiegłym tygodniu odbyły się aż dwa spotkania. Ostatnia książka jest recenzyjna od wyd. Bellona.

1. Motyl – Lisa Genova

2. Kocham Paula McCartneya – Joanna Szczepkowska

3. Tako rzecze Zarasutra – Fryderyk Nietzsche

4. Francuska oberża – Julia Stagg

5. Notatki z wystawy – Patrick Gale

6. Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety – Matt Mayewski

Obok książek jest nowa gra Wackelturm, którą w najbliższym czasie postaram się wypróbować. Na pewno o niej tutaj wspomnę.

 

A tym czasem przypomnę o głosowaniu w Złotej Zakładce. Ja swoje wstępne głosy oddałam, ale chyba jej jeszcze poprawię, jak doczytam parę pozycji ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *