Crescendo

  Autor: Becca Fitzpatrick

Gdybyście wiedzieli jaką radość sprawiła mi propozycja od wyd. Otwarte, kiedy zaproponował mi zrecenzowanie Crescendo, to zaraz sobie przypomnielibyście jak bardzo podobało mi sie Szeptem. Czekałam rok i się doczekałam. I pozostaje mi czekać na kolejną część, bo ja chcę jeszcze… 😉

Nora bardzo kocha Patcha, a on jest jej Aniołem Stróżem. Są sobie przeznaczeni. Jednak ich miłość jest śledzona i wbudza niezadowolenie u Archaniołów. Nora nie chcąc, by Patch wylądował w piekle, zrywa z nim. Obserwując Patcha i jego obecną dziewczynę Marcie, Nora próbują poznać tajemnicę śmierci jej ojca, co się okaże bardziej pogmatwane niż się na początku wydaje.

Szeptem porównywałam do Zmierzchu, a Crescendo ma w sobie wiele z Księżyca w nowiu. Główny wątek obu powieści opiera się na podobnym schemacie (tylko, że trochę na odwrót), jedna postać zrywa z drugą dla jej bezpieczeństwa, jedna z nich pomimo wszystko stara się ochronić drugą. W obu mamy mroczne tajemnice, choć Crescendo bardziej skupia uwagę na wątku przeszłości, u Meyer mamy melodramat.

Powieść Fitzpatrick kreuje mnóstwo postaci, lecz nie sprawia zagubienia w ich tożsamościach, a raczej bardziej urozmaica fabułę. Trochę irytowała mnie naiwność Nory, ale tak już jest z tego typu bohaterkami, bez ich „widzi mi się” nie było by książki. Crescendo jak Szeptem niesamowicie porywa w świat Aniołów i Nefilów oraz bohaterów z tajemniczą przeszłością. Z wielkim zainteresowaniem obserwowałam losy Nory, Vee i Marcie, ta ostatnia wbrew pozorom nie jest taką pustą lalą, ma też coś do ukrycia.

Polecam!

Ocena: 6/6

 

5 thoughts on “Crescendo

  1. Czytałam. „zmierzch”, „szeptem” miałam w ręku ale nie przeczytałam. Po przeczytaniu recenzji postaram sie przeczytać obydwie.

  2. nie czytałam szeptem i tego też raczej nie przeczytam. Wszystko co jest schematem Zmierzchu to badziew. Bynajmniej jak tak uważam. pozdrawiam {only-reviews}

  3. Ja również czytałam zarówno zmierzch jak i szeptem, ale osobiście szeptem zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu. Teraz muszę upolować Crescendo żeby sprawdzić drugą część książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *