Czy w lipcu coś wydają?

Lipiec zapowiadał się obficie, niemal jak miesiące, w których odbywają się największe Targi Książek. Ale podzielił los poprzednich miesięcy, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić i w rzeczywistości nie wydaje się prawie nic. W świetle tego, że czerwcowe nowości dopiero do mnie docierają (a i tak część z nich jednak jeszcze nie wyszła), ta sytuacja ma dobre strony.

O ile w czerwcu moją uwagę skupiły przede wszystkim eseje, w lipcu są to reportaże o miastach (oczywiście ten o Łodzi znów jest przesunięty na kolejny miesiąc – czekanie na tę książkę przypomina stanie na przejściu dla pieszych w tymże mieście: nie wiesz, kiedy zaświeci zielone światło, ale nie masz wątpliwości, że oczekiwanie potrwa długo).

Dlatego najbardziej wyczekuję:

 1. Mińsk – Artur Klinau
  Premiera: 8 lipca
 2. San Francisco – Magda Działoszyńka-Kossow
  Premiera: 29 lipca

  Chętnie przeczytam też:

 3. Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie – Heike Geissler
  Premiera: 8 lipca
 4. N.p. – Banana Yoshimoto
  Premiera: 15 lipca
 5. Do boju !. Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji – Mary Roach
  Premiera: 14 lipca

Na chwilę obecną zapowiada się, że recenzje większości z tych książek pojawią na blogu. Tymczasem mogę zapowiedzieć, że w najbliższych dniach pojawi się tekst o reedycji Alefa Borgesa. Przy tej okazji przypominam recenzję filmu Honorowy obywatel. Co ten film ma wspólnego z Borgesem? – o tym w niej piszę

1 thought on “Czy w lipcu coś wydają?

 1. Coś niewiele w lipcu tych nowości. Ale ja jeszcze mam w koszyku wrzucone książki z poprzednich lat do kupienia, więc może dobrze, że w wakacje taki przestój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *